13 listopada Przedszkolaki miały okazję utrwalić i poszerzyć wiedzę dotyczącą środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego jak przygotowują się do zimy. Dzieci słuchały piosenek o jeżyku, brały udział w zabawach oraz wykonały prace plastyczne.
Aktualności
DZIEŃ JEŻA
KONKURS OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11.11.2024r. w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły z pocztem sztandarowym na czele.
SZKOŁA DO HYMNU
8 listopada 2024 r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji “Szkoła do Hymnu”. Tuż po uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości społeczność szkolna odśpiewała nasz hymn narodowy.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 106 rocznicy odzyskania niepodległości. W montażu słowno-muzycznym przygotowanym pod kierunkiem Pani Anny Ciećko, Pani Danuty Kurek oraz Pana Janusza Krukowskiego uczniowie klas 5-7 przypomnieli polskie drogi do niepodległości.
4
ŚWIĘTO SZKOŁY
W dniu dzisiejszym w 29 rocznicę nadania imienia Jana Pawła II naszej szkole obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęła Msza św. w Kościele Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu .Po jej zakończeniu miała miejsce uroczysta akademia poświęcona życiu naszego Patrona przygotowana pod kierunkiem Pani Danuty Kurek i Pana Waldemara Paska. Po akademii Pani Dyrektor Hanna Nowak wraz z delegacją Samorządu Uczniowskiego zapaliła znicze pod Pomnikiem Pamięci Męczeństwa i Czynu Narodu Polskiego w walce o wiarę, honor, wolność, niepodległość, integralność ziem polskich i prawa człowieka” Następnie przedstawiciele społeczności szkolnej z pocztem sztandarowym przeszli na cmentarz w Mokremlipiu gdzie zapalili znicze na grobie Państwa Jaśniowskich - zasłużonych nauczycieli naszej szkoły oraz grobie Pana Stanisława Smarkali wieloletniego Dyrektora naszej szkoły. Po przyjeździe do szkoły rozpoczęła się najważniejsza część dzisiejszego święta czyli Ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Poprzedziło ją zapalenie zniczy pod obeliskiem Jana Pawła II przez delegację SU. Nasze szkolne uroczystości swoją obecnością uświetnili: Sekretarz Gminy Radecznica Pani Beata Trochimiuk oraz Ksiądz Jarosław Nowak Proboszcz parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia przez uczniów klas 1-3 części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem Pani Małgorzaty Olech oraz Pani Joanny Olech. Po prezentacji umiejętności i wiadomości, pierwszoklasiści przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami i godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie Dyrektor Szkoły Pani Hanna Nowak dokonała pasowania na ucznia. Po tym jak nasze pierwszaki stały się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności spotkała ich miła niespodzianka w postaci licznych prezentów.
24
Wycieczka do Obszy
24 października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas 1-3 wybrały się na wycieczkę do Obszy. Zapoznanie z procesem powstawania mąki, karmienie rybek, kóz i koni, zwiedzanie skansenu, krótka lekcja historii, a nawet upieczenie własnego chleba - to wszystko miało miejsce w “Zagrodzie Roztocze”. Dzieci miały okazję do spróbowania podpłomyków, a także dzięki uprzejmości Gospodarzy - zwiedzili okolicę meleksem. Nie obyło się również bez świetnej zabawy w dostępnej na miejscu sali zabaw w Parku Rodzinnym "Sówka".
10
KRASICZYN I PRZEMYŚL
Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Krasiczynie. Zwiedzanie Zamku w Krasiczynie wraz z unikalnym ogrodem zamkowym – jednym z piękniejszych polskich zamków doby renesansu z wspaniałymi grafitowymi przedstawieniami na murach dzięki wyjątkowo kompetentnym przewodnikom było czystą przyjemnością. Z Krasiczyna udaliśmy się w okolice Przemyśla aby zwiedzić Fort Twierdzy Przemyśl - okazałe fortyfikacje z czasów I Wojny Światowej. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta na przemyskiej starówce wzbogacona spotkaniem ze Szwejkiem.
26
BIESZCZADZKA PRZYGODA
24 października dwudziestosiedmio osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z trójką opiekunów udała się na dwudniową wycieczkę. Pierwszy dzień spędziliśmy w Bieszczadach. Przejazd trasą dużej pętli Bieszczadzkie przy świetnej pogodzie i cudownych krajobrazach dostarczył nam wielu wrażeń. Na początku dotarliśmy do Cerkwi pw. Św. Michała Archanioła w Smolniku nad Sanem – zapisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie była wizyta w Zagrodzie Żubrów w Mucznem a później największe wyzwanie całej wycieczki czyli wejście na Połoninę Wetlińską i wizyta w Chatce Puchatka. Kolejną atrakcją był przejazd dziką doliną rzeki Solinki – drogą wijąca się wzdłuż meandrującej pomiędzy górami rzeki Solinki – jest ona wąska stroma i przejażdżka po niej to niesamowite wrażenia – ponadto wiedzie przez niektóre z wysiedlonych miejscowości w Bieszczadach. Ostatnim punktem pierwszego dnia był pobyt w Solinie czyli spacer po koronie najwyższej tamy w Polsce oraz zakup pamiątek na solińskim deptaku.
Relacja fotograficzna z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
20
DZIEŃ PAPIESKI
18 października 2024r. uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem Pani Danuty Kurek przygotowali dla społeczności szkolnej uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego.
WIZYTA CYRKU W NASZEJ SZKOLE
2 października 2024 roku gościliśmy w naszej szkole artyski z cyrkowej grupy Szok.
9
DZIEŃ CHŁOPAKA
30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczyny z poszczególnych klas przygotowały dla swoich klasowych kolegów drobne upominki a Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną dyskotekę.
KAJAKI 2024
12 września 2024 roku uczniowie klas VII- VIII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Zwierzyńca. Głównym punktem wycieczki był spływ kajakowy na trasie Obrocz - Zwierzyniec.
2
WIZYTA GRUPY REKONSTRUKTO
26 września w naszej szkole gościła grupa rekonstrukcyjna REKONSTRUKTO z programem poświęconym II Wojnie Światowej a w szczególności Powstaniu Warszawskiemu. Dla uczniów klas IV-VIII była to niezwykła lekcja historii.
10
POMOC DLA POWODZIAN
ROK SZKOLNY 2024/2025 ROZPOCZĘTY
Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy mszą świętą w Kościele parafialnym w Mokremlipiu. Po jej zakończeniu przedstawiciele szkolnej społeczności w związku z przypadającą 1 września rocznicą wybuchu II wojny światowej zapalili znicze pod Pomnikiem Pamięci Męczeństwa i Czynu Narodu Polskiego w walce o wiarę, honor, wolność, niepodległość, integralność ziem polskich i prawa człowieka” Następnie zgodnie z naszą szkolną tradycją delegacja uczniów i pracowników szkoły zapaliła znicze na grobach Państwa Jaśniowskich - nauczycieli zasłużonych dla naszej szkoły oraz Pana Stanisława Smarkali wieloletniego Dyrektora naszej szkoły. Po przyjeździe do szkoły rozpoczęła się część szkolna, którą swoją obecnością uświetnił Ksiądz Jarosław Nowak Proboszcz parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu Po spotkaniu uczniów i rodziców z Panią Dyrektor, każda z klas udała się na spotkanie ze swoim wychowawcą.
2
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 2 września 2024 r.
Tradycyjnie rozpoczynamy mszą św. w Kościele Parafialnym w Mokremlipiu o godz. 8:30
Część szkolna rozpocznie się ok godz. 10:00 na szkolnej świetlicy
Autobusy szkolne przywiozą dzieci zgodnie z rozkładem z poprzedniego roku
OSTATNI DZWONEK
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole miało wyjątkowy charakter. Uroczystości rozpoczęła tradycyjnie Msza św. w Kościele Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu . Następnie przedstawiciele społeczności szkolnej udali na cmentarz w Mokremlipiu gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach Państwa Jaśniowskich - zasłużonych nauczycieli naszej szkoły. oraz Pana Stanisława Smarkali wieloletniego Dyrektora naszej szkoły. Po przyjeździe do szkoły rozpoczęła się uroczysta akademia którą swoją obecnością uświetnił Ksiądz Jarosław Nowak Proboszcz parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 0-3 i 6 pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Po jej zakończeniu Pani Dyrektor Hanna Nowak wręczyła uczniom klas IV- VII świadectwa z wyróżnieniem , nagrody książkowe oraz Listy gratulacyjne dla rodziców. Na zakończenie uroczystości złożyła wszystkim wakacyjne życzenia , po tym uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych gdzie otrzymali świadectwa.
16
OGÓLNOPOLSKA AKCJA "CAŁA POLSKA MALUJE GIGA LAURKĘ DLA STRAŻNIKÓW LASÓW"
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w 3. edycji ogólnopolskiej akcji "Cała Polska maluje giga laurkę dla Strażników Lasów". W 2024 roku do akcji przystąpiło 31250 dzieci z 4052 placówek edukacyjnych, w tym 17 osób z oddziału przedszkolnego i 11 uczniów z klas I-III naszej szkoły. Każde z dzieci wykonało laurkę dla Strażaka lub Leśnika, która została zamieszczona na "Giga Laurce". Następnie uczniowie, w podziękowaniu za ochronę naszych lasów, wręczyli "Giga Laurkę" Strażakom OSP w Zaburzu. Podczas wizyty dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyposażony jest wóz strażacki. Naczelnik OSP Zaburze opowiedział o pracy Strażaka i zaprezentował stroje. Nie obyło się też bez słodkiej niespodzianki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym Strażakom!
4
WYCIECZKA DO MAŁOPOLSKI
11-12 czerwca 2024 roku 32 osobowa grupa uczniów klas IV-VII pod opieką swoich wychowawców uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Małopolski. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w największym Parku Rozrywki w Polsce czyli Energylandi w Zatorze.
W Energylandi uczestnicy wycieczki mogli przeżyć ciekawą przygodę z dużą dozą adrenaliny, pokonać własne słabości i jednocześnie bardzo dobrze się bawić. Z Zatoru udaliśmy się do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej czyli miejsc bardzo bliskich patronowi naszej szkoły. W Wadowicach mogliśmy zobaczyć dom rodzinny Karola Wojtyły oraz Bazylikę Ofiarowania NPM.
Uczestnicy wycieczki mogli również posmakować słynnych papieskich kremówek. Po przyjeździe do Kalwarii zakwaterowaniu i obiadokolacji mieliśmy możliwość zwiedzania Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego. Manierystyczny zespół zabudowań sanktuarium wraz z dróżkami pasyjnymi ma na tyle wyjątkowy charakter, że został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,
Drugi dzień naszej wycieczki to wizyta w Ojcowskim Parku Narodowym oraz w Krakowie Pierwszym punktem na naszej trasie był Zamek w Pieskowej Skale oraz słynna Maczuga Herkulesa. Po przejeździe do Ojcowa spacerowaliśmy Doliną Prądnika podziwiając między innymi Bramę Krakowską , Jaskinię Krowią czy też Źródełko Miłości. Po zakupie pamiątek i obiedzie udaliśmy się do Krakowa gdzie nasz przewodnik zapoznał nas z wieloma zabytkami Starego Miasta które również jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Krakowa zakończyliśmy spotkaniem ze Smokiem Wawelskim. Droga powrotna umilona wizytą w ulubionym miejscu każdego dzieciaka minęła bardzo szybko.
39